Calla

Calla je jedným z 8 šteniatok vrhu C, z chovateľskej stanice Tobi Miracle Star.

Ako šteniatko bola hravá, trochu aj nezbedná. Energiu rada uvolňuje v hrách s deťmi, výcvikom alebo prechádzkami. To, že vyrastala v spoločnosti ľudí, ale aj iných psov jej umožnilo získať sebadôveru, priateľskú a vyrovnanú povahu.

Meno: CALLA Tobi Miracle Star

Otec: Fuerza Real DON DARIO

Matka: AFRA Tobi Miracle Star

Dátum narodenia: 30.5.2021

Číslo zápisu: SPKP 443

Bonitovaná od: 23.4.2023

Zdravie: DBK: A/A, DLK: 0/0, CTU: N, CTP: N, DM: C, MD: N, D-Lokus: D/D

Tituly:
Slovenský šampión mladých,
Klubový junior šampión Landseer klubu SK

Landseer pri vode

Ako to celé začalo

Malá guľka Calla

Začalo to myšlienkou.. „Hm náš dvor je nejaký prázdny. Chcelo by to psa.“ Rozhovor počuli aj naše deti a odvtedy sa aktívne podieľali na výbere vhodného plemena. Chceli všetky.

My sme pri výbere postupovali strategicky. Vedeli sme, že chceme veľkého psa, nie moc aktívneho, nie agresívneho, nie náročného na výchovu.

Môj favorit bol od začiatku novofoundlanský pes. Pri hľadaní informácií o tomto plemene sme objavili Landseera. Hneď sme si uvedomili, že plemeno Landseer je to najlepšie pre nás. Veľký, prítulný vítač, ktorý má rád ľudí.
Na Slovensku sa šteniatok nerodí veľa, preto sme si na to naše museli počkať. Na jar 2021 sme sa skontaktovali s Ivetkou , ktorá má chovateľskú stanicu Tobi Miracle Star

Na návšteve nás najviac zaujala Calla, krásne šteniatko. Hneď po prvom stretnutí bolo jasné, že budeme mať nového člena rodiny. A tak sa aj stalo, býva s nami od 7.8.2021.

Prvé týždne sme si na seba zvykali, Calluška objavovala všetky zákutia našej záhrady, a my sme zisťovali, čo to znamená mať na dvore šteniatko.